TIPDİL SINAVINA NASIL BAŞVURULUR? 2022 GÜNCEL RESİMLİ BAŞVURU KILAVUZU
TIPDİL SINAVINA NASIL BAŞVURULUR? 2022 GÜNCEL RESİMLİ BAŞVURU KILAVUZU

TIPDİL SINAVINA NASIL BAŞVURULUR? 2022 GÜNCEL RESİMLİ BAŞVURU KILAVUZU

04.01.2020 | TIPDIL

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS), Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS) ve Eczacılıkta Uzmanlık Sınavı (EUS)’na girmeye hak kazanmış veya hak kazanacak olan tüm adaylar ve diş hekimliği ile tıp alanlarında doktora programlarına başvuracak adaylar TÖMER TIPDİL Sınavına başvuru yapabilirler. TÖMER TIPDİL Sınavı sadece, TUS,DUS, EUS ve diş hekimliği ile tıp alanlarında doktora programlarına başvuru için gerekli olan yabancı dil yeterliğini ölçmek için uygulanmaktadır.

TIPDİL sınavı Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) tarafından yapılmaktadır.  Tüm sınav işlemlerini TÖMER adına Ankara Üniversitesi Sınav Yönetim Merkezi (ASYM) gerçekleştirir. Bu makalemizde günceL TIPDİL RESİMLİ BAŞVURU KILAVUZU hazırladık. Adım adım TIPDİL sınavına nasıl başvurulur gelin birlikte inceleyelim.

 

ADIM ADIM RESİMLİ 2021 YILI GÜNCEL TIPDİL BAŞVURU KILAVUZU

1. ADIM - GİRİŞ

TIPDİL başvuruları aday.ankara.edu.tr adresinden yapılmaktadır.  bu adrese tıkladığınızda ilk olarak karşınıza ÜYE GİRİŞİ ekranı gelecektir. Daha öncesinden üyeliğiniz bulunuyorsa T.C. KİMLİK NUMARASI ve ŞİFRE bilgilerini girerek kullanıcı bölümüne giriş yapabilirsiniz. 

Üyeliğiniz bulunmuyorsa giriş ekranının altında bulunan  Sisteme kayıt olmak için tıklayınız  bağlantısına tıklayarak aday kayıt formuna ulaşıyorsunuz.

TIPDİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

uzmantıpdil

2. ADIM - ADAY KAYIT FORMUNUN DOLDURULMASI

Aday kayıt formunda yer alan tüm alanları eksiksiz doldurmalısınız. Fotoğrafınızı mutlaka eklemelisiniz. Burada ekleyeceğiniz fotoğraf sınav giriş belgesi, sınav sonuç belgesi gibi tüm alanlarda kullanılacaktır. Bu açıdan çok önemlidir. Formu doldurduktan sonra aşağıda yer alan onay kutusunu işaretledikten sonra [Kaydet] butonuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlıyorsunuz.

ÖNEMLİ: Daha önceden Yabancı Uyruklu Numarası bulunan adaylar, T.C. Kimlik Numarası yerine bu numarasını kullanacaktır. T.C. Kimlik Numarası bulunmayan KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu ve uyruğu olmayan adaylar, bu alana T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün Merkezi Nüfus İdaresi Sisteminden (MERNİS) almış oldukları “9” ile başlayan ve 11 rakamdan oluşan Yabancı Uyruklu Numarasını (Y.U.) yazacaktır. MERNİS’ten Yabancı Uyruklu Numarası edinmemiş olan adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden ve ÖSYM Çağrı Merkezi’nden detaylı bilgi edinebilirler.

 

Üyeliğiniz başarıyla tamamlandığında ÜYELİK İŞLEMİNİZ GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR mesajının olduğu sayfa gelecektir. Bu sayfada yer alan [GİRİŞ SAYFASI] bağlantısına tıklayarak tekrar giriş sayfasına gidiyoruz.

TIPDİL BAŞVURU KILAVUZU

 

TIPDİL BAŞVURU GÜNCEL KILAVUZU

 

3. ADIM - ADAY EKRANINA GİRİŞ

Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra T.C. KİMLİK NUMARASI ve ŞİFRE ile sisteme giriş yapıyorsunuz. T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı uyruklular T.C. kimlik numarası yerine  Yabancı Uyruklu Numarasını (Y.U.) girecekler.

TIPDİL BAŞVURU GÜNCEL KILAVUZU

 

4. ADIM - SINAV SEÇİMİ

Giriş yaptıktan sonra tukardaki [Sınav Başvurusu] menüsüne tıklayarak listeden TIPDİL sınavını seçiyoruz. Karşımıza sınav bilgilerinin ve aday başvuru bilgilerinin bulunduğu sayfa geliyor. [DEVAM] butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçiyoruz.

TIPDİL SINAVINA KAYIT OL

TIPDİL SINAVINA KAYIT OL 2020

 

5. ADIM - SINAV TERCİHLERİ BÖLÜMÜ

Bu bölümde sırasıyla Sınav Merkezi, Sınav Yabancı Dili, Uzmanlık Sınav Türü, Engel Durumunuz, Sürekli kullandığınız bir cihaz var mı? bölümlerini doldurarak [Başvuru Bilgilerini Kaydet] butonuna tıklıyoruz. Butona tıkladıktan sonra ÖDEME YAPILMADI uyarısı geliyor. Bu uyarıyı gördükten sonra  sayfanın altında bulunan [Ödeme Yap] butonuna tıklayarak ödeme ekranına geçiyoruz.

TIPDİL SINAVINA KAYIT OL 2020

TIPDİL SINAVINA KAYIT OL 2020

 

6. ADIM - ÖDEME

Sınav ücretini sadece kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Tüm kredi  kartlarıyla bu sayfadan ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme işlemi başarı ile gerçekleşen adaylar sistem tarafından aday.ankara.edu.tr adresindeki sayfalarına yönlendirilip “ÖDEME İŞLEMİ BAŞARILI, SINAV BAŞVURUNUZ ALINMIŞTIR.” mesajını sayfalarında görecektir. Ayrıca aday kısa mesaj ve/veya e-posta ile bilgilendirilecektir.  Mesaj gelmediği takdirde başvuru durumunuzu “Başvuru Menüsünden” kontrol edebilirsiniz.

ÖNEMLİ: “ÖDEME İŞLEMİ BAŞARILI, SINAV BAŞVURUNUZ ALINMIŞTIR.” mesajını sayfalarında göremeyen adayların kredi kartı ödemelerinde sorun oluşmuş olabilir. Bu adayların sınav seçimi ve ödeme işlemlerini yeniden gözden geçirmeleri gerekmektedir.

TIPDİL SINAVINA KAYIT OL 2020

TEBRİKLER. TIPDİL KAYIT İŞLEMİNİZİ BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRDİNİZ. SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYINLANDIĞI ZAMAN TEKRAR SİSTEME GİRİŞ YAPIP SINAV GİRİŞ BELGENİZİN ÇIKTISINI ALACAKSINIZ.

Tags :
Kategoriler
Popüler Yazılar
TIPDİL SINAV SORULARI
TUS VE DUS ADAYALARI İÇİN HANGİ SINAV DAHA KOLAY? TIPDİL, YÖKDİL, YDS?
 2020 TIPDİL SINAV TARİHLERİ AÇIKLANDI.
 2021 TIPDİL SINAV TARİHLERİ
2022 TIPDİL SINAV TARİHİ AÇIKLANDI.
2023 TIPDİL SINAV TARİHİ AÇIKLANDI.
TIPDİL SINAVINA NASIL BAŞVURULUR? 2022 GÜNCEL RESİMLİ BAŞVURU KILAVUZU
TIPDİL / YÖKDİL SAĞLIK KARŞILAŞTIRMA - Hangisi Daha Kolay?
Garanti Sistemimiz

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Ücret İadeli Eğitim Modeli
% 100 Başarı Garantili Eğitim
Eğitim Sistemimiz

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Ders
Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Önce Tüm Sistemi Keşfet!
Hedeflediğiniz Skora Ulaşamazsanız
Ödediğiniz Ücretin Tamamını İade Ediyoruz!
Ücretsiz Üye Ol & Dene
İletişim Merkezi (09.00-22.00)

Çağrı Merkezi: 0(850) 302 6 715
Telefon: 0(312) 911 37 15
WhatsApp: 0(546) 855 0 715
E-posta: destek(@)uzmandil(.)com
Adres: Hacettepe İvedik OSB. Teknokenti 1368. Cadde No.61, 4. Kat Ofis No: 32 İvedik / ANKARA

UzmanDil Ailesi